پسته
پسته
پسته
ورود به صفحه خرید پسته

پسته و پسته شور

مغز پسته آماده مصرف، دانه ای به رنگ سبز تیره است که در پوسته ای کرم رنگ قرار گرفته است که به صورت دسته‌ای روی درخت پسته رشد می‌کنند.

پسته زمانی که پوست پسته به‌ طور طبیعی در امتداد درز آن ترکیده می‌شوند و دانه‌های داخل آن آشکار می‌شود، آماده برداشت می شود.

تاریخچه پسته

پسته یکی از قدیمی ترین درختان آجیل است که منشا آن خاورمیانه باستان (از جمله ایران، افغانستان و سوریه کنونی)، آسیای میانه و آسیای غربی است.

در اوایل قرن ششم، پسته در سراسر اروپا شناخته شده بود و تجارت می شد که رفته رفته کشت پسته به مدیترانه و در نهایت به ایتالیا گسترش یافت.

در صده ۱۸۰۰، درختان پسته به مناطق گرم ایالات متحده از جمله کالیفرنیا و تگزاس برده شدند.

اکنون بزرگترین تولیدکنندگان پسته ایران، آمریکا، چین، ترکیه و سوریه هستند.

بهترین آب و هوا برای رشد پسته

درختان پسته که با نام علمی pistacia vera شناخته می شوند، مقاوم به خشکی هستند و در آفتاب کامل، به ویژه در مناطق بیابانی با تابستان های طولانی و گرم رشد می کنند و برای رشد در مکان هایی با رطوبت زیاد مشکل دارند.

این درختان دوپایه نامیده می شوند یعنی درختان نر و ماده مجزا دارند و برای تولید میوه باید در باغات پسته نزدیک یکدیگر کاشته شوند.

درخت پسته درختی با باردهی متناوب است، به این معنی که هر سال محصول سنگین تری تولید می کند.

ذخیره سازی پسته

این آجیل پرطرفدار را باید در ظرف دربسته در جای خشک و خنک نگهداری کرد و اگر در دمای اتاق نگهداری شود، فقبط چند هفته دوام خواهد داشت.

پسته وقتی در یخچال نگهداری شود، پسته می‌تواند ماه‌ها دوام بیاورد و اگر در فریزر نگهداری شود، ممکن است یک سال کامل نیز دوام بیاورد.

خرید پسته شور

پسته گیاهی نور دوست از مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری است و از دسته گیاهان همیشه سبز است. میوه های درخت پسته بیش از ۲۰۰۰ سال است که با موفقیت به عنوان غذا استفاده می شود. آنها کاربرد خود را در زیبایی و پزشکی پیدا کردند. در مقاله به خرید پسته شور در کنار خواص آن، ارزش غذایی و سایر ویژگی ها می پردازیم.

ارزش غذایی پسته شور

در غذا، آجیل به عنوان بخشی از دسرها، تغذیه مستقل، تنقلات، غذاهای گرم، بیشتر به شکل خرد شده اضافه می شود.

میزان کالری پسته بستگی به نوع، نحوه نگهداری و تهیه آن دارد. پسته خام دارای حداقل ارزش انرژی است. پسته های سرخ شده حاوی چربی بیشتری هستند، بنابراین محتوای کالری آنها حداکثر است.

خرید پسته شور از رایج ترین خرید های عید است. این پسته ویتامین ها و مواد معدنی فراوانی دارد. از نظر محتوای کلسیم در بین آجیل ها پیشتاز هستند. آنها می توانند از نظر محتوای پتاسیم با گونه های دیگر رقابت کنند اما میزان ویتامین پسته کمتر از گردو و بادام است.

ویژگی های استفاده از پسته

اغلب از پسته به عنوان یک غذای مستقل استفاده می شود. آجیل خود را به عنوان یک میان وعده سالم در نیمه اول روز ثابت کرده است. محتوای کالری بالای آن اجازه نمی دهد که به طور فعال در عصر خورده شوند. میزان مناسب روزانه آنها ۱۰-۱۵ آجیل برای بزرگسالان است.

برای کودکان

تأثیر آجیل برای مردان و زنان با فوایدی که برای کودکان به ارمغان می آورد متفاوت است. خوردن پسته در جوانی برای رشد مناسب، مفید است. میزان مصرف مناسب ۵-۷ آجیل برای به دست آوردن حدود یک چهارم استاندارد روزانه ویتامین ها و مواد معدنی موجود در میوه ها کافی است.

برای کاهش واکنش های آلرژیک توصیه می شود پسته را از ۳ سالگی وارد برنامه غذایی کودکان کنید. میوه ها سرشار از ویتامین هستند و به ویژه در دوران رشد و نمو شدید بافت ها، یعنی در دوران کودکی و نوجوانی مفید هستند.

برای مردان

پسته شور یک بمب کالری مملو از ویتامین ها و عناصر کمیاب است. پسته شور بر بدن مرد با تأثیرات مثبت بر سیستم تولید مثل مشخص می شود، به همین دلیل خرید پسته شور برای آقایان همواره توصیه می شود. علاوه بر این تاثیرات مثبتی از این قبیل دارند:

افزایش قدرت؛

افزایش میل جنسی؛

بهبود کیفیت اسپرم

برای خانم ها

مواد موجود در این آجیل ها به ویژه برای زنان مهم است. آنها به طور همزمان چندین ناحیه از بهبودی بدن را تحت تأثیر قرار می دهند:

به طور قابل توجهی ساختار پوست را بهبود می بخشد. روغن پسته یکی از موثرترین روغن ها در زیبایی است. به کرم ها، ماسک ها، لوسیون ها، کمپرس ها و غیره اضافه می شود. نتیجه استفاده منظم از روغن جوان کردن صورت، تقویت مو و ناخن است.

در دوران بارداری، پسته به آرامی روده ها را تمیز، خون را با مواد لازم برای کودک اشباع و به رشد مناسب آن کمک می کند. این آجیل مواد فعال بیولوژیکی و مواد معدنی دوره یائسگی را نرم می کند.

پسته هنگام شیردهی

پس از زایمان، پسته تولید شیر توسط بدن مادر را تحریک می کند. آنها به سادگی حجم مایع را افزایش نمی دهند. آجیل خواص شیر را با افزایش محتوای چربی، اشباع با مواد فعال بیولوژیکی، مواد معدنی بهبود می بخشد.

ورود مقدار زیادی کلسیم به بدن کودک اهمیت ویژه ای دارد. در عین حال بدن مادر از این ماده معدنی تهی نمی شود.

خرید ارزان پسته شور

قطعاً در این روزها به دلیل مشغله، کسی زمان کافی برای خروج از منزل را ندارد، بنابراین می توانید اقدام به خرید اینترنتی آجیل های خود کنید. خرید پسته شور به صورت اینترنتی با چند کلیک ساده امکان پذیر است. ما در هر کجای کشور که باشید، می توانیم انواع آجیل را برای شما ارسال کنیم، برای این کار کمترین هزینه ممکن را پرداخت می کنید.