بادام زمینی
بادام زمینی
بادام زمینی
بادام زمینی
بادام زمینی
ورود به صفحه خرید بادام زمینی

بادام زمینی

اگرچه بادام زمینی در واقع نوعی حبوبات و متعلق به خانواده لوبیا و نخود است، اما با افتخار عنوان شماره ۱ میان وعده ها را به خود اختصاص داده است و در عین حال دارای بسیاری فواید برای سلامتی است.

بادام زمینی بیش از دو سوم کل مصرف آجیل در ایالات متحده را تشکیل می دهد و بیش از نیمی از بادام زمینی به عنوان کره بادام زمینی مصرف می شود.

اعتقاد بر این است که بادام زمینی برای بیش از ۳۵۰۰ سال وجود داشته است و منشا گیاه بادام زمینی در آمریکای جنوبی است. امروزه، بادام زمینی کاربردهای بسیار متنوعی در سرتاسر جهان دارد و به دلیل فواید زیاد برای سلامتی، بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

انواع بادام زمینی

بادام زمینی آمریکایی رانر بیش ترین تولید بادام زمینی را به خود اختصاص می دهد و بیش از نیمی از آن برای تهیه کره بادام زمینی استفاده می شود زیرا اندازه یکنواخت آنها اجازه می دهد تا به طور یکنواخت برشته شوند.

بادام زمینی آمریکایی ویرجینیا از نظر اندازه بزرگترین است و معمولاً در پوسته برشته می شود. حدود نیمی از تمام بادام زمینی های ویرجینیا برای تهیه کره بادام زمینی استفاده می شود و بقیه به عنوان تنقلات فروخته می شود.

بادام زمینی اسپانیایی نسبت به سایر انواع بادام زمینی با پوست قهوه ای مایل به قرمز هسته های کوچک تری دارد و همچنین دارای محتوای روغن بالاتری نسبت به انواع دیگر هستند، که آنها را برای استفاده در آب نبات یا برای مصرف در تولید روغن بادام زمینی، ایده آل می کند.

بادام زمینی والنسیا شیرین ترین نوع بادام زمینی است و معمولاً حداقل سه هسته در هر غلاف دارد. آنها معمولاً در پوسته برشته می شوند یا به صورت تازه برای تهیه بادام زمینی آب پز استفاده می شوند.

برداشت بادام زمینی

گیاه بادام زمینی، Arachis hypogaea، در خاک شنی کاشته می شود و قبل از آماده شدن برای برداشت، به آب و هوای گرم و معتدل و چهار تا پنج ماه روزهای بدون یخبندان نیاز دارد.

وقتی زمان برداشت فرا می‌رسد، کشاورزان وسایل برداشت خود را از میان ردیف‌های بوته‌های بادام‌زمینی می‌گذرانند و ریشه‌های زیرزمینی هر گیاه را برش می‌دهند. در این مرحله از تکان دهنده ها برای حذف خاک اضافی گیاهان و برعکس کردن آنها استفاده می شود تا خشک شوند.

تجهیزاتی به نام کمباین‌های بادام‌زمینی برای حذف غلاف‌ها از گیاهان خشک شده وارد کار می‌شوند و پس از آن غلاف‌ها تمیز می شوند یا غلاف ها از مغز جدا شده و محصول برای فروش نگهداری و درجه بندی می‌شوند.