بادام زمینی یا آراکیده، میوه‌ای از خانواده شبدر، که در ابتدا به صورت ریشه هایی در مناطق محلی آمریکایی یافت شده است. این میوه عمدتاً در مناطق گرمسیری رشد می‌کند و به عنوان یک ماده غذایی با ارزش و لذیذ در سراسر جهان شناخته می‌شود. خواص تعذیه ای بسیاری در بادام زمینی وجود دارد که می‌تواند به بهبود سلامت و تندرستی کمک کند. با اضافه کردن بادام زمینی به رژیم غذایی خود، می‌توانید از پروتئین‌های گیاهی، فیبر و چربی‌های سالم برخوردار شوید. در ادامه، به برخی از خواص بادام زمینی اشاره می‌کنیم.

 

فواید بادام زمینی

بهبود سلامت قلب

خوردن بادام زمینی خام برای سلامت بدن و قلب عالی است. مطالعه ای اخیرا در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد.

این مطالعه نشان داده است، که استفاده از سطح بالای ارزش غذایی بادام زمینی در رژیم های غذایی حاوی چربی های تک غیراشباع، از بادام زمینی و کره بادام زمینی، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را تا ۲۱ درصد در مقایسه با رژیم غذایی معمولی ​​آمریکایی کاهش می دهد.

در حالی که رژیم غذایی کم چرب تنها باعث کاهش ۱۲ درصدی خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می شود. 

بیش از ۸۰ درصد چربی موجود در بادام زمینی نیز از چربی های خوب تک غیراشباع و نیز دارای حلقه اشباع نشده حاصل می شود.

بنابراین خود شما می توانید تصمیم بگیرید از بادام زمینی استفاده کنید یا نه.

منبع غنی پروتئین

یک وعده ۳۰ گرمی بادام زمینی خام، هفت گرم پروتئین، فراهم می کند. که یک میان وعده عالی پس از تمرینات ورزشی است. بادام زمینی پروتئین مورد نیاز عضلات شما برای ریکاوری و ترمیم بعد از ورزش را تامین می کند.

سرشار از فیبر

بادام زمینی خام منبع عالی فیبر رژیمی است. در هر وعده ۳۰ گرمی ۴ گرم فیبر وجود دارد که شامل هر دو شکل آن است: محلول و نامحلول.

فیبر محلول به کنترل سطح قند خون کمک می کند در حالی که فیبر نامحلول از سیستم گوارش پشتیبانی می کند.

غنی از چربی‌های سالم

بادام زمینی دارای چربی‌های نیمه‌خنثی است که کلسترول خوب را افزایش داده، و کلسترول بد را کاهش می‌دهند. هم چنین مصرف مقادیر معقول از چربی‌های سالم می‌تواند وزن را کنترل کرده و ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش دهد.

سرشار از آنتی اکسیدان

بادام زمینی خام منبع غنی از آنتی اکسیدان ها را برای بدن شما فراهم می کند و از سلول ها در برابر آسیب اکسیداتیو مرتبط با بیماری قلبی، سکته مغزی و سایر بیماری های مزمن محافظت می کند.

بادام زمینی حاوی یک آنتی اکسیدان خاص به نام رسوراترول است که همان نوع آنتی اکسیدان موجود در انگور است که سلامت قلب را بهبود می بخشد که التهاب بیش از حد در بدن را کاهش می دهد.

 

فواید بادام زمینی

 

جدول ارزش غذایی بادام زمینی

 (در هر وعده غذایی به میزان ۳۰ گرم)

انرژی

۱۵۸ کیلوکالری

چربی کل

% ۲۱

چربی اشباع از چربی کل

% ۹

کلسترول

% ۰

سدیم

% ۰

کربوهیدرات کل

% ۲

فیبر رژیمی

% ۱۰

شکر کل

۱ گرم

پروتئین

۷ گرم

کلسیم

% ۲

آهن

% ۱

پتاسیم

% ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *