زعفران یکی از پر استفاده ترین ادویه ها مخصوصا در ایران است. زعفران دم کرده به مدت ۱۰ روز نگهداری می شود. روش نگهداری از زعفران دم کرده این است که در فضایی خنک و دور از نور قرار گیرد.

 نحوه دم کردن زعفران

زعفران معمولا در پایان پخت اضافه می شود. ترجیحاً از ۵ تا ۱۰ دقیقه پخت آن نباید بیشتر شود.

از سرخ کردن، جوشاندن طولانی مدت یا سایر پخت و پز در دمای بالا برای زعفران خودداری کنید.

از ظروف چوبی که خیلی جاذب هستند استفاده نکنید زیرا ممکن است مقداری از این ادویه گرانبها را از دست بدهید.

دمنوش زعفران

 آیا زعفران قابل نگهداری است؟

زعفران در شیشه دربسته، در جای خشک و تاریک به راحتی نگهداری می شود. در این شرایط حدودا به مدت ۴ سال باقی می ماند و پس از آن عطر آن شروع به محو شدن می کند.  درواقع زعفران خشک فاسد نمی شود بلکه عطر خود را که مهم ترین مزیت آن است، از دست می دهد.

(در محصولات مجموعه آجیلی از زعفران با کیفیت بسیار بالا استفاده می شود که طعم، بو و رنگ فوق العاده ای به محصولات می دهد. برای تهیه زعفران می توانید با بخش فروش آجیلی تماس بگیرید.)

چگونه زعفران را خشک کنیم؟

این عملیات در دمای بین ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد در آبگیر به مدت تقریبی ۵۰ دقیقه انجام می شود. سپس زعفران را به مدت حدود ۱ ساعت در دمای اتاق می گذاریم و در شیشه ای در بسته به دور از نور نگهداری می کنیم.

دمنوش زعفران

آیا مصرف ادویه های تاریخ مصرف گذشته خطرناک است؟

مطالعات علمی نشان می دهند که ادویه جات فاسد نمی شوند. یک ادویه تاریخ گذشته هرگز شما را بیمار نمی کند زیرا حاوی باکتری کش ها و قارچ کش های طبیعی است که از هرگونه آلودگی جلوگیری می کنند. تنها عیب ادویه های قدیمی بدون عطر بودن آن ها است. البته روش نگهداری از زعفران دم کرده متفاوت بوده و به مدت ۱۰ روز بیشتر قابل استفاده نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *